61 відгук
+380 (67) 631-64-74
+380 (63) 155-16-42
+380 (95) 037-50-80
АВТОМОБИЛЬНЫЕ СТЕКЛА AGC

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ СКЛА З БЕЗПЕКИ?

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ СКЛА З БЕЗПЕКИ?
Головне завдання скла — забезпечити достатній рівень видимості дорожнього покриття при будь-якій швидкості автомобіля. Дуже важливо, щоб стекла були прозорими і міцними, адже вони постійно контактують з дрібними предметами, що летять з під коліс, — щебенем, піском, камінням.
Світовий ринок запчастин пропонує величезну кількість автоскла за різними цінами. Відрізняються вони один від одного в плані надійності? Так, відрізняються. Давайте заберемося, ніж.
Виробнича технологія
У виробництві сучасних автомобільних стекол застосовується 2 основні технології:
1. Багатошарова. 2. Технологія термічної обробки.
Розглянемо їх докладніше.
Багатошарова
Технологія полягає в з'єднанні 2-ух шарів стекломатериала за допомогою пластику з високим показником прозорості. Скло, одержане таким способом, називається триплексом.
Переваги триплексу:
♦ Осколки розлітаються не відразу. Пластик виступає в якості каркасу, який утримує на собі скло. При сильному ударі з'являється невелика сітка тріщин, але осколки залишаються на каркасі і не травмують водія і пасажирів.
♦ При бічному ударі скло залишається на своєму місці.
♦ Осколки мають тупі межі. Звичайно, кілька частинок може відлетіти від пластикового підстави, але при цьому навіть якщо вони опиняться в салоні, то не заподіють серйозних ушкоджень водію і пасажирам. Причина — у відсутності гострих граней.
Технологія термічної обробки
За цією технологією виробляється загартоване скло — сталініт. Виробники прагнуть зробити його більш безпечним, але поки ще дрібні осколки можуть нанести ушкодження водієві і пасажирам. При великому ДТП скло зазвичай повністю розсипається. Якщо багатошаровий склопакет залишається на місці навіть при сильному ударі, то загартований практично вилітає з кузова.
Як видно, скла розрізняються по безпеці. Багатошарові поки надійніше загартованих.
Однак не поспішайте швидше купувати багатошарові скла. Їх безпека залежить від виробника. На жаль, на даний момент відсутні єдині стандарти якості. Наприклад, в Китаї діють інші правила, більш лояльні.
Продаж скла практично не контролюється владою. На практиці маємо наступну картину: скло економ-класу, привезене переважно з Китаю, не здатне витримувати великі навантаження і при аварії призводить до серйозного травмування. У той час як склопакети, поставляються відомими перевіреними виробниками, довго зберігають прозорість і надійно захищають водія і пасажирів від поранень осколками.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner